Idén február 8-án lesz a Safer Internet Day, vagyis a Biztonságos Internet Nap, melynek alkalmából a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ), mint a Safer Internet Program magyarországi konzorciumvezetője a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Orczy Úti Kollégiumában internetbiztonsággal kapcsolatos programot szervez. Nagy öröm számunkra, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem támogatása jóvoltából idén személyesen is találkozhatunk a meghívottakkal, hisz tavaly a COVID-járvány miatt csak online formában tudtuk megrendezni ezt az eseményt.

A Biztonságos Internet Nap – Safer Internet Day (SID) – célja, hogy az Európai Unió Safer Internet Program (SIP) akciótervének keretein belül közel 200 országban ugyanazon a napon hívja fel a figyelmet az internet szükségességére, előnyeire és veszélyeire.  Nagy informatikai cégek, civil szervezetek, pedagógusok, gyerekek és szüleik fognak össze, hogy együtt mutassanak rá a világháló fontosságára, és fogalmazzák meg annak pozitív, illetve negatív hatásait. Ez a nap lehetőséget teremt arra is, hogy a gyerekeket olyan hasznos tartalmak felfedezésére és létrehozására buzdítsa, melyeket később a családban, iskolában, barátokkal, majd a munkájuk során is tudnak használni. A Safer Internet Day idén 19. alkalommal kerül megrendezésre szinte a világ minden országában.

A SID esemény mottója: „Együtt egy jobb internetért!”

 

SID_save_the_date_magyar

Az idei SID társszervezője a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE), magyarországi együttműködő partnerei a Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NBSZ NKI), a Quadron Kibervédelmi Kft., a T-Systems Magyarország és a Google.

A rendezvényre a tavalyi internetbiztonsági videópályázat nyerteseit, szüleiket és tanáraikat hívtuk meg. A 2021. decemberi Netezz biztonságosan, és legyél TE is az internet ásza! videókészítő pályázatra 30 munka érkezett be több mint 50 pályázótól, 3 korcsoportban.  A nyertes pályaművek itt megtekinthetők: https://www.youtube.com/playlist?list=PL54fQF5Awd_kjqwOt5Vh9fIKqcR64X0Q3

A Biztonságos Internet Nap rendezvényen a videópályázat nyertesei mentorok irányításával többfordulós internetbiztonsági játékon vesznek részt. A mentorok: dr. Krasznay Csaba, az NKE Kiberbiztonsági Kutatóintézet intézetvezetője, Fekete Zsombor, játéktervező, szociológus, Kovács Péter, illetve Nagy István és Sterner Zoltán, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat munkatársai, SIP-oktatói.  

A rendezvényen a SIP oktatói bemutatják a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat és a Google közös fejlesztésű, 2021 nyarán elindított oktatási programját, a Legyél az Internet Ásza! (Be Internet Awesome) tananyagát, amely nemcsak a gyerekeknek és a tanároknak, de a szülőknek is segít eligazodni az internet világában, és eszköztárat biztosít nekik a felmerülő problémák megoldásához.

A rendezvényen meghirdetik a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, a NBSZ Kiberbiztonsági Intézet és a T-Systems gyerekeknek szóló új pályázatát, egy internetbiztonságról szóló képregénypályázatot. A fődíj a legjobb képregény megfilmesítése lesz. 

A SID magyarországi programja – 2022. február 8.:

08:30 - 09:00       Regisztráció

09:00 - 12:45        Interaktív programok és előadások internetbiztonság témában az A. és B. teremben

A.terem

09:00-10:40         Többfordulós csapatjáték, interaktív feladatok internetbiztonság témában.

                                - Kvíz

                                - Kibeszélő

                                - Plakátkészítés

10:40-11:10         Kávészünet

11:10-12:45          Többfordulós csapatjáték, interaktív feladatok internetbiztonság témában.

                                - Folytasd a történetet!

                                - Szabadulószoba

B.terem

09:00-09:05         Köszöntő, dr. Edvi Péter, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat elnöke,

09:05-09:10         Köszöntő, dr. Krasznay Csaba, az NKE Eötvös József Kutatóközpont Kiberbiztonsági Kutatóintézet intézetvezetője

09:10-09:25         Koós Judit, a Safer Internet Program tevékenységének beszámolója, SIP oktató

09:25-09:40         dr. Bencsik Balázs, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának igazgatója

09:40-09:50         Bíró Pál, Country Manager, Google Magyarország

09:50-10:05         Koós Judit, a Safer Internet Program oktatója, Legyél az Internet Ásza!

10:05-10:20         Solymos Ákos, a Quadron Kibervédelmi Kft. kiberbiztonsági szakértője

10:20-10:35         Jenei Réka, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet szakértője

10:35-10:40         Új pályázati kiírás kihirdetése (NGYSZ, NBSZ KI és T-Systems)

10:40-11:10          Kávészünet

11:10-11:25         Stecher Tamás, a T-Systems Senior presales biztonsági specialistája

11:25-11:40         Koós Judit, a Safer Internet Program oktatója, Legyél az Internet Ásza!

11:40-11:55         Gyulai Lóránd Tibor, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet szakértője            

11:55-12:10         Dr. Csalár Dorina, az NMHH hotline jogi ügyvivője

12:10-12:40       A-B.terem: A mentorok – dr. Krasznay Csaba, Fekete Zsombor, Sterner Zoltán, Nagy István és Kovács Péter – és a gyerekek beszámolnak a tapasztalataikról; a részt vevő gyermekek ajándékot kapnak.

Moderátor: dr. Edvi Péter

12:40-12:45     Zárszó: dr. Edvi Péter elnök, Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat

                              

A rendezvényen mindenki csak oltási igazolvánnyal vehet részt, melyet a regisztrációnál be kell mutatni!

A járványügyi intézkedésekre tekintettel a rendezvény ideje alatt mind a gyerekek, mind a felnőtt résztvevők számára a maszk használata kötelező az épület területén.

 

További partnereink:       

                                               SID2022támlogók